Брудна “перлина“: Одеса - в трійці міст із найбільш забрудненим повітрям

Автор: Марченко Любов

Одеса, уже кілька місяців поспіль, входить до трійки українських міст із найбруднішим повітрям. Про це повідомляє екологічна комісія міськради.

Брудна “перлина“: Одеса - в трійці міст із найбільш забрудненим повітрям - today.ua

Одеса незмінно входить в антирейтинг українських міст із найбруднішим повітрям. Причому, вже кілька місяців поспіль, "перлина біля моря" не виходить за межі перших трьох позицій. Попереду Одеси лише Маріуполь і Кам'янське Дніпропетровської області, які посідають відповідно 1 і 2 місця.

Влітку минулого року одеське повітря також не пройшло перевірку на відповідність нормативам. Тоді в ньому були виявлені наднормативні концентрації багатьох небезпечних хімічних речовин. Осінній забір повітря, в жовтні, показав перевищення концентрації оксиду вуглецю, фенолу, пилу та сажі у багатьох місцях Одеси: в районі вулиці Балківської, Херсонського скверу, Олександрівського проспекту, 1-ї станції Люстдорфської дороги, автовокзалу.

Брудна “перлина“: Одеса - в трійці міст із найбільш забрудненим повітрям При цьому виміри, які проводить Одеський обласний лабораторний центр, рідко фіксують підвищені концентрації шкідливих речовин у міському повітрі. Вся справа не в підтасовуванні фактів, а в тому, що в лабораторного центру немає відповідного обладнання. Одесі потрібен пересувний лабораторний комплекс, оснащений сучасним обладнанням, яке могло би дозволяти оперативно моніторити якість повітря у різних куточках Південної Пальміри.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Погодний апокаліпсис у Запоріжжі: вітер трощить дерева, зриває дахи та рве дроти (фото, відео)

Конгрес голосуватиме за допомогу Україні та Ізраїлю окремо

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки такого обладнання немає, дослідження повітря проводитимуть на базі Одеського екологічного університету, говорить директор міського департаменту екології Олександр Тищенко. При цьому департамент обіцяє не приховувати отриманих результатів досліджень і регулярно публікувати їх на своєму сайті.

Нагадаємо, 3 лютого 2021 в Києві було зафіксовано трикратне перевищення рівня забруднення повітря. При цьому українська столиця теж нерідко потрапляє в світові топи міст з найбруднішим повітрям.